OmgevingsWeb
  New Posts New Posts RSS Feed - bebouwingspercentage erf
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

bebouwingspercentage erf - Event Date: 08 Janauri 2012

 Post Reply Post Reply
Author
chrisje View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18 Juni 2011
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chrisje Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Calendar Event: bebouwingspercentage erf
    Posted: 08 Janauri 2012 at 09:13
Graag een reactie op de volgende situatie:

Bouwvergunning is verleend voor twee woningen met een vrijstaande garage.

Volgens bestemmingsplan is de schuur (garage) gesitueerd op grond met de bestemming agrarische grond (ALN), en valt dus buiten het bebouwingsvlak dat volgens BP bij de woningen hoort.
Mag er nu onder art.2 of 3 van de Wabo vergunningvrij een tuinhuisje van 4m2 binnen het bebouwingsvlak worden geplaatst?

Gemeente stelt dat het indertijd via een art.19.3 WRO mogelijk was om de garage op agrarische grond te realiseren.De schuur neemt het maximale toegestane aantal m2 voor bijgebouwen in beslag. (120m2=60m2 per woning)
Schuur + woningen + tuinen worden nu door de gemeente als 1 perceel beschouwd en de maximale bebouwing van 50% is volgens hen overschreden waardoor er geen tuinhuisje meer kan worden geplaatst in de tuinen achter de woningen.
De schuur wordt niet gebruikt door de huurders van de woningen.
De schuur is dus vergund gebouwd in agrarische bestemming. Telt dit dan door het volgen van een oude art.19.3 ineens mee als erf voor de berekening van het bebouwingspercentage van het bouwblok, zoals aangegeven in het BP?

Je zou toch ook kunnen zeggen dat de schuur is gebouwd op agrarische grond d.m.v. een ontheffing en dat de woningen en de tuinen daarbuiten blijven en er zodoende in de tuin van de woningen een tuinhuisje van 4m2 kan worden geplaatst?
Of is dit te simpel gedacht?
Trouwens, als gemeente juist redeneert, moet men dan dan niet het hele stuk ALN bestemming meenemen in de berekening van het bebouwingspercentage en niet zomaar alleen het stuk waarop de schuur is gebouwd?

Ben benieuwd naar de reacties.
Back to Top
Sponsored Links


Back to Top
Annemieke View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annemieke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Janauri 2012 at 09:33
Voldoet het tuinhuisje aan artikel 2 bijlage II Bor? Oftewel is het in het achtererfgebied geplaatst dat oorspronkelijk wel bij de woning hoort, en niet op de bestemming ALN? Want het perceel met de bestemming ALN hoort niet bij het achtererfgebied. Wordt het achtererfgebied voor meer dan 50% bebouwd? Je zult eerst het achtererfgebied moeten bepalen, en dan kun je pas toetsen aan de Bor, maar ik krijg de indruk dat het wel vergunningvrij kan. Als de garage niet in het achtererfgebied staat (omdat deze in een andere bestemming staat) dan heb je je achtererfgebied nog verder onbebouwd.
Back to Top
chrisje View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18 Juni 2011
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chrisje Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Janauri 2012 at 09:54
Annemieke, ik ben dezelfde mening toegedaan als jij: schuur staat op ALN grond volgens BP. Is wel vergund op die grond, maar valt volgens mij buiten het erf en hoeft ook niet te worden meegeteld in de berekening van het bebouwspercentage.
Hoe krijg ik de gemeente daarvan overtuigd?
Men wil deze argumentatie niet volgen!

Bedankt voor je reactie in ieder geval!
Back to Top
chrisje View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18 Juni 2011
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chrisje Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Janauri 2012 at 09:33
Dag Annemieke,

Gemeente heeft eindelijk toegegeven dat er, op grond van de modernisering monumentenwet, m.i.v. 1 januari 2012 vergunningvrij twee tuinhuisjes geplaatst mogen worden op de achtererven van de twee woningen.
Goed nieuws natuurlijk, maar de vraag blijft of de twee tuinhuisjes in het handhavingstraject van 2010 via een bouwvergunning hadden kunnen worden gelegaliseerd (onder de oude monumentenwet was een vergunning noodzakelijk). Immmers, door ze eerst te moeten afbreken, afvoeren en nu opnieuw nieuwe plaatsen heb ik behoorlijke schade geleden.

Gister daar een gesprek over gevoerd met de gemeente.

Conclusie: college gaat de zaak nog eens bekijken, want men wil wel dat
ons recht wordt gedaan op grond van juridische maatstaven. Ze zijn daar alsnog niet van overtuigd en zijn van mening dat zij het bij het juiste eind hebben.

Hoe de gemeente in deze zaak staat komt uiteindelijk neer op het volgende:

In 2008 is bouwvergunning verleend voor de bouw van twee woningen en een
schuur ten dienste van de woningen.
Omdat op het erf, conform BP, geen ruimte was voor de schuur, heeft de
gemeente vergunning verleend voor de schuur met behulp van art. 19.3 WRO.
Er was een geringe overschrijding van het toegestane aantal m2 aan
bijgebouwen. De schuur ligt wel op ALN grond, maar had nooit een
bouwvergunning gekregen zonder de realisatie van de twee woningen, zegt
men.
Ook al staat de schuur feitelijk niet ten dienste van de woningen
(huurders van de woningen willen de schuur niet huren), tóch rekent de
gemeente de schuur mee in het bebouwingspercentage van het erf van de
woningen, want dat was de bedoeling en de reden dat er vergunning is
verleend voor de bouw van de schuur.
Schertsend zei men zelfs dat men kan gaan handhaven omdat wij de schuur
zelf in gebruik hebben en niet de huurders van de woningen!!!
Omdat het maximale bebouwingspercentage was bereikt door de realisatie van de schuur, kon er onder de oude Monumentenwet geen toestemming worden verleend voor de oprichting van de tuinhuisjes van 4 m2 elk.
Doordat de monumentenwet is versoepeld per 1 januari 2012, kunnen de
tuinhuisjes nu alsnog vergunningvrij worden neergezet, ook al is het erf
(ALN is geen erf!!) al tot het maximum volgebouwd.
Gemeente blijft bij haar standpunt dat met de bouw van de schuur het
bebouwingspercentage voor die locatie was benut en er dus geen legalisatie van de tuinhuisjes mogelijk was.
Daarom hebben we ze moeten verwijderen in december 2010 en mogen ze nu
zonder vergunning, onder de nieuwe Monumentenwet, terug geplaatst worden.

Gemeente zegt dat alléén de versoepeling van de Monumentenwet er de reden van is dat er nu toch alsnog twee vergunningvrije tuinhuisjes
teruggeplaatst kunnen worden.
Indien de oude monumentenwet nog steeds zou gelden, zou een bouwvergunning voor de tuinhuisjes nog steeds worden geweigerd omdat het aantal m2 aan bijgebouwen door de schuur al was bereikt.

We worden er eigenlijk horendol van en weten het soms ook niet meer.
Voor ons gevoel is in het begin van het handhavingsproces iets fout gegaan en wij vinden dat het college een handhavingsbesluit heeft genomen op onjuiste gronden.


Als u het nog ziet zitten, zou ik toch graag uw mening er nog eens over
krijgen.

Met vriendelijke groet,
Chrisje
Back to Top
Mrsimpel View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrsimpel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Februari 2012 at 14:16
Chrisje,
 
je eerste verhaal is dus niet compleet, het is een monument.
dan zijn er in ieder geval extra regels met betrekking tot het vergunningsvrije.
 
Voor de rest van je verhaal komt het neer op definities.
Hoe zit het bestemmingsplan letterlijk in elkaar, telt alleen de opp binnen bouwvlak mee?
In hoeverre kunnen de tuinhuisjes aangemerkt worden als vergunningsvrij?
Los van het bestemmingsplan, is er sprake van een achtererf
waarom wou men geen ontheffing verlenen, zoals eerder, van het bestemmingsplan?
 
Back to Top
chrisje View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 18 Juni 2011
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chrisje Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Februari 2012 at 17:46
Heren,

Ik heb al veel adviezen gekregen, maar hoe meer hoe beter.
De gemeente gaat liever niet mee in mijn standpunt.

Zal contact opnemen!

In ieder geval bedankt tot nu toe.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.03
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.078 seconds.
OmgevingsWeb