OmgevingsWeb
  New Posts New Posts RSS Feed - Inbraakwerendheid
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Inbraakwerendheid

 Post Reply Post Reply
Author
Ger View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Inbraakwerendheid
    Posted: 04 Maart 2015 at 20:33

Ik werk als slotenmaker voor verzekeraars en particulieren, als er een inbraak is conformeer ik mij aan het bouwbesluit dat alles wat bereikbaar is voor inbraak een inbraakwerendheid van 3 minuten moet hebben.  Dus bij vervangen probeer ik deze regels te volgen in het bouwbesluit staat bij verbouw het volgende.

( Artikel 2.131 Verbouw Bouwbesluit Artikel 2.131 geeft een voorschrift voor inbraakwerendheid bij het gedeeltelijk vernieuwen of veranderen of het vergroten van een bouwwerk. Met dit voorschrift wordt voorkomen dat de bestaande mate van inbraakwerendheid van een woning, door een verbouwing wordt ondergraven.)

Betekent dat ik bij vervanging van beschadigde cilinders en of beslag dit moet aanpassen aan de regels volgens de NEN 5089 dus cilinders en of veiligheidsbeslag met een inbraakwerendheid van 3 minuten? hieronder afschriften van de Normbladen


Alle bereikbare gevelelementen dienen te voldoen aan de eisen volgens weerstandsklasse 2 van de NEN

5096:2012 (nl) waarmee een inbraakvertraging wordt beoogd van 3 minuten.

Voor bestaande bouw is de NEN 5089:2009 nl. Inbraakwerend hang- en sluitwerk en de aanvullende eisen

volgens: "BRL 3104 (12-07-2012)" van toepassing. Hierbij kan gebruik worden gemaakt van de PKVW

Beveiligingsrichtlijn Bestaande Bouw, meest recente uitgave, van het Centrum voor Criminaliteitspreventie

& Veiligheid (CCV).

NEN5089

5.2.3 Eisen voor inbraakwerend beslag

5.2.3.1 Algemeen

Indien het inbraakwerend beslag is uitgevoerd met een afdek- of sierplaat,die eenvoudig kan worden

verwijderd, dan moet het basisschild aan alle gestelde vereisten van het inbraakwerend beslag voldoen.
















































































































































































Back to Top
Sponsored Links


Back to Top
Adriaan de Jong View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Adriaan de Jong Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Maart 2015 at 07:43
Je citeert de toelichting bij artikel 2.131. Het voorschrift luidt: "Op het gedeeltelijk vernieuwen of veranderen of vergroten van een een woonfunctie, niet zijnde een woonwagen, is artikel 2.130 (ADJ: Artikel 2.130 is het voorschrift dat bij nieuwbouw moet worden gehanteerd.) van overeenkomstige toepassing, waarbij in plaats van het in dat artikel aangegeven niveau van eisen wordt uitgegaan van het rechtens verkregen niveau." Hieruit kan worden opgemaakt dat bij het geheel vernieuwen van een woning het nieuwbouwvoorschrift uit artikel 2.130 van toepassing is. Dat zal bij herstel van hang- en sluitwerk na inbraak niet snel het geval zijn. Bij inbraak zal veelal sprake zijn van gedeeltelijk vernieuwen van een woonfunctie. In dat geval geldt dus het rechtens verkregen niveau. De definitie van rechtens verkregen niveau luidt namelijk: "niveau dat het gevolg is van de toepassing op enig moment van de relevante op dat moment van toepassing zijnde technische voorschriften en dat niet lager ligt dan het niveau van de ddsbetreffende voorschriften voor een bestaand bouwwerk en niet hoger dan het niveau van de desbetreffende voorschriften voor een te bouwen bouwwerk." Indien we er van uit gaan dat het bouwwerk voorafgaand aan de inbraak rechtmatig gebouwd is, mag het hang- en sluitwerk weer in de oorspronkelijke staat worden teruggebracht. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.03
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.094 seconds.
OmgevingsWeb