OmgevingsWeb
  New Posts New Posts RSS Feed - Uitleg van artikel 3 Bor
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Uitleg van artikel 3 Bor

 Post Reply Post Reply
Author
Jan van den Berg View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jan van den Berg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Uitleg van artikel 3 Bor
    Posted: 10 Juli 2015 at 13:21
Artikel 3 van Bijlage II bij het Besluit omgevingsvercht (Bor) geeft de regeling voor het vergunningvrij bouwen waarbij, in tegensteling tot artikel 2 van Bijlage II bij het Bor, voldaan moet worden aan het bestemmingsplan. Is dat het geval, is geen omgevingsvergunning benodigd voor de activiteit bouwen. Maar wat indien alleen middels een binnenplanse afwijkingsmogelijheid voldaan kan worden aan  het geldende bestemmingsplan? Als deze omgevingsvergunning voor het afwijken van het bestemmingsplan kan worden verleend,  is  dan sprake van vergunningvrij bouwen o.g.v. artikel 3 van bijlage II bij het Bor of dient alsnog een vergunning voor de activiteit bouwen te worden aangevraagd? Je zou kunnen betogen dat de strijdigheid met het bestemmingsplan door de omgevingsvergunning voor de activiteit afwijken van het bestemmingsplan is weggenomen en als aan de voorwaarden van artikel 3 van bijlage II bij het Bor voldaan wordt er dus sprake is van omgevingsvergunningvrij bouwen. Dit lijkt allemaal zo logisch, maar is het ook zo? Ben benieuwd hoe hierover gedacht wordt en hoe hier in de parktijk mee omgegaan wordt.
Back to Top
Sponsored Links


Back to Top
Patrick View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Patrick Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Juli 2015 at 08:53
Voldoet het aan de voorwaarden voor artikel 3, bijlage II Bor, behalve dat het strijdig is met het best.pl. dan is er geen omgevingsvergunning voor de activiteit bouwen nodig en alleen voor de activiteit "handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening". Volgt ook uit vergunningcheck via: http://www.omgevingsloket.nl - www.omgevingsloket.nl 
Back to Top
Annemieke View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Annemieke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Juli 2015 at 09:34
Het volgt ook gewoon letterlijk uit de aanhef van artikel 3: Een omgevingsvergunning voor een activiteit als bedoeld in http://wetten.overheid.nl/BWBR0024779/geldigheidsdatum_13-07-2015#Hoofdstuk2_21_Artikel21 - artikel 2.1, eerste lid, onder a, van de wet is niet vereist, indien deze activiteit betrekking heeft op:....
 
Geen omgevingsvergunning voor bouwen nodig dus. Maar wel voor het gebruiken in strijd met regels ruimtelijke ordening als het bouwplan niet voldoet aan het bestemmingsplan.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.03
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.078 seconds.
OmgevingsWeb