OmgevingsWeb
  New Posts New Posts RSS Feed - bouwbesluit uitvoering trap/omheining vide
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

bouwbesluit uitvoering trap/omheining vide

 Post Reply Post Reply
Author
Ruud View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ruud Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: bouwbesluit uitvoering trap/omheining vide
    Posted: 03 December 2015 at 10:02
Ik zou graag vernemen aan welke uitvoering een trap dient te voldoen die bij een kleine studio(45m2), toegang tot de vide moet geven. De vide(9m2) wordt gebruikt als slaapruimte. Dient de vide nog beveiligd te worden met een balustrade? Momenteel is de vide toegankelijk gemaakt d.m.v. een steile ladder en is er geen afscheiding/balustrade aanwezig. 
Back to Top
Sponsored Links


Back to Top
Adriaan de Jong View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Adriaan de Jong Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 December 2015 at 08:38
Ik ga er van uit dat er sprake is van een woonfunctie. Je spreekt over een vide maar uit het verhaal begrijp ik dat er sprake is van een extra verdiepingsvloer Als er op de verdiepingsvloer wordt geslapen (de vraag is of dit vanuit het ontwerp het beoogde gebruik is!), kun je niet anders concluderen dat er sprake is van een voor personen bestemde vloer. Op grond van artikel 2.17 lid 1 van het Bouwbesluit zal er dan een vloerafscheiding aanwezig moeten zijn. Zie voor de verdere eisen waaraan deze vloerafscheiding moet voldoen, afdeling 2.3 Bouwbesluit 2012 (uitgaande van een aanvraag omgevingsvergunning na 1 april 2012; is de aanvraag van daarvoor, dan Bouwbesluit 2003 er op naslaan). Indien er in het ontwerp uit is gegaan van een vloer die niet bestemd is voor personen (bijvoorbeeld alleen bergruimte; zie daarvoor de verleende vergunning!), is er sprake van een andere situatie. Dan is er sprake van een veranderd gebruik van een bestaande vloer en dan toets je in eerste instantie aan de voorschriften voor bestaande bouw. Als daar niet aan wordt voldaan, moet je verbouwen en dan gelden de verbouwvoorschriften. Ook dan zul je minimaal uitkomen op een afscheiding die voldoet aan de voorschriften voor bestaande bouw.

Dan wat betreft de trap. Als er sprake is van een voor personen bestemde vloer, begint er in overeenstemming met de voorschriften in artikel 2.102 lid 1 een vluchtroute. Op grond van artikel 2.27 is er bij een hoogteverschil van meer dan 0,21 m tussen vloeren waarover een vluchtroute voert sprake van een vaste trap. Een dergelijke trap zal moeten voldoen aan de voorschriften in afdeling 2.5 van het Bouwbesluit 2012. Als er gebouwd is onder Bouwbesluit 2003 ligt de situatie mogelijk iets anders. Indien het huidige gebruik afwijkt van het gebruik dat is beoogd in het ontwerp/de vergunning, zul je in eerste instantie moeten toetsen aan de voorschriften voor bestaande bouw en als daar niet aan wordt voldaan, zul je moeten verbouwen. Je zult dan minimaal uitkomen bij een trap die moet voldoen aan de voorschriften voor bestaande bouw. 

Zonder de achtergrond en exacte situatie van de vraag te kennen, hoop ik hiermede voldoende inzicht te hebben gegeven in de wijze waarop je tot een antwoord op de vraag kan komen. 
Back to Top
Dirk View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dirk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 December 2015 at 16:46
Toevoeging op bovenstaande.
 
Als de woonfunctie wordt bewoond door de eigenaar dan is dit een "woonfunctie voor pariculier eigendom". In dit geval is artikel 1.12a van toepassing en is niet artikel 2.17 lid 1 van toepassing maar is de nieuwbouweis verlaagd naar bestaand niveau.
 
Nog steeds is er wel een afscheiding nodig, maar zijn de eisen iets soepeler.
Back to Top
Gerben View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gerben Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 December 2015 at 11:25
volgens Bouwbesluit 2012 (vanaf 24-11-2015)
bestaande bouw: art. 2.22, 2.23
en verder wil ik nog wijzen op artikel 2.39; hierin worden de voorwaarden van afmetingen van de trap vermeld.
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Quick Reply
Name:

Message:
   NoFollow is applied to all links from this forum
 Enable BBcodes
Security Code:
Code Image - Please contact webmaster if you have problems seeing this image code  Refresh Refresh Image
Powered by Web Wiz CAPTCHA version 4.04 wwf
Copyright ©2005-2013 Web Wiz
Please enter the Security Code exactly as shown in image format.
Cookies must be enabled on your web browser.

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.03
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.141 seconds.
OmgevingsWeb