OmgevingsWeb
  New Posts New Posts RSS Feed - Schuur bouwen zonder vergunning
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Schuur bouwen zonder vergunning

 Post Reply Post Reply
Author
Roos View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Schuur bouwen zonder vergunning
    Posted: 12 Juni 2017 at 18:28
Goede avond
Wij wonen in een kleine beneden huurwoning met de berging aan de andere kant van het complex.
In onze achtertuin willen we daarom een schuur bouwen om onze tuin spullen in op te bergen.
Het idee is als volgt

- achtertuin
- direct tegen de buur tuin (schutting) maar 3 m van de openbare weg
- Max 2.40 hoog ( 10 cm onder balkon boven buren)
- Max 10m2 ( ongeveer 2.70 X 3.50)
- we hebben ook een overkapping, beiden gemeten is dat niet meer dan de helft van de tuin
- gemaakt van net hout/ net aanzicht

Kan de woningbouw hier een stokje voor steken? Ik weet nml dat de buurvrouw het vreselijk vindt, dus mocht zij naar de woning bouw gaan, staan wij sterk in ons recht?
Heb ik een vergunning voor nodig ?
Alvast hartelijk dank
Back to Top
Sponsored Links


Back to Top
Hajé van Egmond View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hajé van Egmond Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Juni 2017 at 10:02
Zeker kan de woningbouwvereniging hier een stokje voor steken. Om een schuur te mogen heeft u zowel 'toestemming' nodig vanuit het publiekrecht - de schuur moet vergunningvrij gebouw mogen worden of u moet een vergunning hebben - als vanuit het privaatrecht. De woningbouwvereniging is eigenaar van de woning waarin u woont en de grond erbij. Zonder toestemming van de eigenaar mag u niet bouwen of verbouwen.
Of u een vergunning nodig heeft kunt u nagaan via www.omgevingsloket.nl. Ook kunt u eventuele vragen die u daarna nog heeft voorleggen aan de Helpdesk Bouwregelgeving van de rijksoverheid (www.helpdeskbouwregels.nl) of de gemeente. Of u vervolgens mag bouwen is afhankelijk van toestemming van uw verhuurder
Back to Top
Andre View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andre Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Juni 2017 at 17:27
niet bouwen maar plaatsen van een licht hokje, weinig of geen fundering, plaatmateriaal gebruiken. dat is dan geen bouwwerk, want geen verbinding met de grond, dus geen onroerend goed. dan is kans op bezwaar van woningbouw kleiner. Maar bezwaar van buurvrouw nog steeeds aanwzig. wat is haar bezwaar ? haar probleem ? schaduw?
Back to Top
e.s. View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote e.s. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Juni 2017 at 21:57
Beste Andre, volgens artikel 1.1, eerste lid, van de Modelbouwverordening 1992 (welk wordt gehanteerd in de rechtsspraak) wordt onder het door jouw voorgestelde ook een bouwwerk verstaan, daar staat onder de definitie ‘bouwwerk’ namelijk het volgende:

"ELKE CONSTRUCTIE VAN ENIGE OMVANG van hout, steen, metaal of ANDER MATERIAAL, die op de plaats van bestemming hetzij direct hetzij indirect met de grond verbonden is, hetzij direct of indirect STEUN VINDT in of OP DE GROND, bedoeld om ter plaatse te functioneren."


Beste Roos, wat betreft de vraag of de woningbouw er een stokje voor kan steken sluit ik mij aan bij Hajé v.E. dat ondanks dat de schuur wettelijk gezien vergunningvrij is of vergund de woningbouwvereniging er een stokje voor kan steken. Antwoord of zij dit kan doen moet te vinden zijn in de huurovereenkomst en mogelijk ook op de website van de verhuurder.

T.a.v. 10 cm onder balkon van je bovenburen bouwen is er bij vergunningvrij geen belemmering maar je zou kunnen overwegen de buurvrouw tegemoet te komen door de schuur op een andere plek te zetten. De afstand van het openbaar gebied die je bij een dergelijk bouwwerk moet houden is namelijk max. 1 m. of zelfs niets (wanneer er geen welstandseisen zijn) Lijkt mij niet alleen fijn voor de buurvrouw maar ook prettig voor jezelf, door de woonsituatie lijkt mij namelijk dat jullie vaak met elkaar worden geconfronteerd en dan is een normaal contact wel zo prettig.
Back to Top
T. Sintemaartensdijk View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 21 Maart 2017
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote T. Sintemaartensdijk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Juli 2017 at 12:00
Omdat u als huurder geen eigenaar bent van de grond, heeft u in ieder geval toestemming nodig van de verhuurder. Daarnaast geldt dat kleine bouwwerken, zoals schuurtjes, onder voorwaarden vergunningvrij gebouwd kunnen worden. Deze voorwaarden staan opgesomd in artikel 2 lid 3 onder f bijlage II Besluit omgevingsrecht. Indien het schuurtje voldoet aan de voorwaarden voor vergunningvrij bouwen voldoet, heeft u geen vergunning of toestemming van de gemeente nodig. Wanneer u toestemming heeft van de verhuurder en het schuurtje aan de voorwaarden voor vergunningvrij bouwen voldoet, kan de buurvrouw geen bezwaar maken. Indien het schuurtje niet aan de voorwaarden voor vergunningvrij bouwen voldoet, heeft u een vergunning nodig. Tegen deze vergunning kan de buurvrouw wel bezwaar maken.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.03
Copyright ©2001-2015 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0.047 seconds.
OmgevingsWeb